Bezpečie vo vašom vozidle

Pár tipov pre bezpečie vo vašom vozidle

Ak v dnešnej dobe cestovať, tak najlepším spôsobom je osobné, či úžitkové vozidlo.

IDEÁLNE JAZDITE SAMI

Ak to nie je možné, použite vy aj váš spolucestujúci rúško, či iné prekrytie tváre. Necestujte s nikým, kto prejavuje príznaky ochorenia (kašeľ, nádcha, teplota).

DEZIFINKUJTE INTERIÉR I EXTERIÉR VOZIDLA

Po každom použití vyčistite plochy, ktorých ste sa dotkli (vonkajšie a vnútorné kľučky, volant, riadiaca páka, ručná brzda, ovládací panel, smerovky), nezabúdajte aj na menej používané časti vozidla, pri ktorých si ani nemusíme uvedomiť, že sme sa ich dotkli (stierače, nastavenie sedadla, nastavenie spätných zrkadiel, nastavenie ramennej opierky, rám dverí, otváranie batožinového priestoru).

MYSLITE NA KLIMATIZÁCIU

Pravidelná kontrola a čistenie klimatizácie je dôležité aj pri bežnej prevádzke vozidla, nielen v týchto časoch. V prípade, že vaše vozidlo nebolo dlhšiu dobu čistené, odporúčame vám navštíviť servis, ktorý vám bezpečne auto vydezinfikuje, či vymení peľový filter.

TANKUJTE BEZPEČTE

Pri tankovaní používajte jednorázové rukavice a ochranné rúško, eliminujte kontakt s personálom čerpacej stanice. Na platbu využite možnosť platenia priamo z vozidla, či bezkontaktnou platobnou kartou. Po tankovaní si ruky umyte, či vydezinfikujte.

NENECHAJTE VAŠE VOZIDLO STÁŤ

Aj napriek tomu, že v tejto dobe máme väčšinu času tráviť doma, odporúčame aspoň raz za 7 dní absolvovať jazdu vozidlom z dôvodu zamedzenia korózii. Práve hrdza je najväčším postrachom celého brzdového systému. Odporúčame vyčistiť brzdové kotúče a brzdové obloženie viacnásobným prudším zabrzdením. Dbajte však na bezpečnosť seba aj iných účastníkov dopravnej premávky.

BUDE VAŠE VOZIDLO DLHŠIE STÁŤ?

Aj napriek tomu, že v tejto dobe máme väčšinu času tráviť doma, odporúčame aspoň raz za 7 dní absolvovať jazdu vozidlom z dôvodu zamedzenia korózii.