ZABUDNUTÉ HESLO

V prípade, že ste zabudli svoje heslo, kliknite na prihlasovacej stránke na text Neviem sa prihlásiť a dostane sa na podstránku

Zobrazí sa obrazovka, kde v časti „Zabudol som heslo“ zadáte svoj login alebo emailovú adresu. Potvrdením na Odoslať, sa odošle žiadosť o vygenerovanie nového hesla. Následne na zadanú e-mailovú adresu dostanete email.

Ukážka emailovej správy

Je potrebné vygenerovať nové heslo kliknutím na uvedený link. Otvorí sa stránka Obnoviť heslo, kde si zadáte nové heslo a potvrdíte ho tlačítkom Reset.

Heslo musí obsahovať minimálne 9 znakov – z toho malé písmená, veľké písmená a 2 číslice.

GENEROVAŤ PRÍSTUP

V prípade, že neviete svoj login ani prihlasovaciu emailovú adresu, kliknite na prihlasovacej stránke na text Neviem sa prihlásiť a následne klinite na „Generovať“  a zvoľte si právnu formu

Vyplňte požadovaný formulár a stlačte Odoslať.  Následne na zadanú e-mailovú adresu nové prihlasovacie údaje.

DODATOČNÝ PRÍSTUP

Oprávnený užívateľ zákazníka (rola správca zákazníka) má prístup k Správe užívateľov (nachádza sa v hornej časti stránky) a dokáže vytvárať dodatočné prístupy pre iných užívateľov Portálu.

Klikom na Nový užívateľ sa otvorí stránka na vytvorenie nového užívateľského konta:

Oprávnený užívateľ zadá údaje potrebné pre vytvorenie nového užívateľského konta – podľa popisu polí. Pri zadaní hesla je skontrolovaná jeho sila. Novému užívateľovi je možné prednastaviť preferovaný spôsob komunikácie (Mailom, Poštou, Neposielať marketingové ponuky).

Klikom na Registrovať užívateľa sa nové užívateľské konto vytvorí.

Klikom na „postavičky“ sa otvorí stránka Správa rolí užívateľa. V jej ľavej časti je informácia o dostupných  roliach, ktoré je možné editovanému užívateľovi prideliť, v pravej časti okna je informácia, ktoré role má tento užívateľ už pridelené:

Popis jednotlivých rolí

Správca zákazníka – má prístup k vytváraniu nových pod-užívateľov daného zákazníka (samého seba), je možné, aby boli viacerí správcovia zákazníka.

Ekonóm–účtovník – má prístup iba do časti  Záväzky daného zákazníka.

Správca vozového parku – rola len pre OLFS zmluvy, vidí všetky OLFS zmluvy zákazníka, prístupné budú možnosti Detail zmluvy, Zmena vodiča a Zmena km. Vie vytvára rolu Vodič.